W Polsce i na świecie
Squash został stworzony w Anglii. Do dziś zresztą to właśnie w tym kraju cieszy się największą popularnością, a wielu najlepszych graczy to Anglicy. Rozgrywka jednak okazała się na tyle atrakcyjna, że dziś squash jest znany daleko poza granicami samej Anglii, Zjednoczonego Królestwa czy nawet Europy.
W squasha grają na wszystkich kontynentach, w ponad stu pięćdziesięciu krajach. Squash stał się dość popularny również w naszym kraju, na początku XXI wieku. Aktualnie w każdym województwie znajduje się przynajmniej kilka profesjonalnych, pełnowymiarowych kortów, na których można zarówno ćwiczyć, jak i mierzyć się z innymi graczami.
Do popularności squasha w dużej mierze przyczynił się Internet. Mimo że ten ostatni zwykle nie jest kojarzony ze sportem, to jednak pozwala na rozpowszechnianie interesujących treści, kierowanie ofert czy proponowanie filmów i artykułów instruktażowych. Za pomocą sieci można też wynająć kort lub kupić sprzęt do squasha.
W Polsce najważniejszą instytucją zajmującą się squashem jest PFS, czyli Polska Federacja Squasha. Z kolei na świecie szczególne znacznie ma WSF, czyli World Squash Federation (Światowa Federacja Squasha). Ta ostatnia zajmuje się precyzowaniem zasad, tworzeniem wytycznych oraz ustalaniem standardów.
Przykładowo, WSF precyzyjnie określił parametry piłeczki, którą powinny być rozgrywane squashowe zawody. Wprowadzono standardową wielkość, sprężystość oraz wagę piłki. To samo dotyczy kortów, których wymiary są precyzyjnie określone.